1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Toto sú najväčšie triky supermarketov, ktoré na vás číhajú v obchodoch. Viete ako im odolať?

Toto sú najväčšie triky supermarketov, ktoré na vás číhajú v obchodoch. Viete ako im odolať?

Poznajte triky obchodníkov, vďaka čomu ušetríteCanva

Vedeli ste o tom, že supermarkety vedia, čo presne budete nakupovať a kam budú v obchode smerovať vaše kroky? Marketingoví špecialisti a obchodníci sú za to, aby ste do svojho nákupného košíka vložili čo najviac tovaru, dokonca platení. Skúste byť krok pred nimi. Odteraz nakupujte už len tovar, ktorý skutočne potrebujete.

Toto sú najčastejšie triky, ktoré môžete sami rozpoznať a najbližšie sa im v obchodoch vyhnúť. Nedajte sa zmiasť a nakúpte len to, za čím ste do obchodu prišli. Prehľad o aktuálnych akciách si urobte vďaka online letákom ešte doma a do obchodu vkročte pripravení.

Pasť hneď pri vstupe

Prvým obľúbeným trikom obchodníkov je umiestňovať lákadlá hneď pri vstupe do predajne. Všimnite si tovar s veľmi nízkymi cenami, ktorý má pritiahnuť vašu pozornosť a vtiahnuť vás do predajne. Hoci ste nemali v pláne nakupovať a šli ste len okolo, zrazu nakupujute. Stalo sa vám to už niekedy?

Najdrahší tovar uvidíte priamo pred vami

Logický a hlavne veľmi chytrý krok zo strany predávajúcich je umiestňovanie najdrahších produktov do úrovne očí. Cieľom je, aby ste nakúpili produkty s čo najvyššou maržou a supermarket tak maximalizoval svoj zisk. Schválne! Keď pôjdete najbližšie nakupovať, skúste si všimnúť, že v úrovní vašich očí bude drahší tovar ako ten, ktorý je v spodných či najvyšších regáloch. Očakávanie obchodov je, že siahnete po tom, k čomu máte dobrý prístup a čo je najbližšie.

S ochutnávkami opatrne

Ochutnávky nových produktov sú typickým spôsobom, ako prilákať zákazníka zakúpiť si nový, spravidla drahší tovar. Určite ste už v supermarketoch vyskúšali nejaké ochutnávky zdarma. Aká bola vaša reakcia? Odišli ste naprázdno? Obchodníci radi využívajú psychológiu a častokrát sa im podarí vás nalákať na dobre vyzerajúce a usmievavé hostesky, ktoré sa postarajú o to, aby neodišli naprázdno.

Čítajte tiež: Tento týždeň nezmeškajte: 40% zľavy v EXIsporte, Festival zliav a čarovné hrnčeky Harryho Pottera

Triky supermarketov kvôli ktorým nakúpite viac a zbytočne draho Canva

Pozor na: „Cena už od ...“

Tento trik využívajú obchodníci častokrát v segmente domácich potrieb či textilu, kde sa vo veľkých košoch mieša viacero druhov tovaru. Cena uvedená napríklad už od 3,99 eur sa týka spravidla najlacnejšieho produktu. Pozor na to. Ostatné produkty sa však predávajú omnoho drahšie. To si častokrát všimnete, bohužiaľ, až keď zaplatíte.

Hudba a vôňa v predajni účinkuje

Vedeli ste, že ovplyvniť pri nákupoch vás môže aj hudba či vôňa v predajni? Obchody vyberajú zámerne typ hudby, ktorá vám navodí náladu na nakupovanie, pričom v obchode strávite dokonca dlhší čas. Rovnako tak sa využívajú aj vône, ktoré vás majú prilákať a udržať v obchode čo najdlhšie.

TIP na záver: Ak ste prišli do obchodu urobiť obyčajný rýchly nákup, vyvarujte sa tomu najväčšiemu nákupnému vozíku. Jeho objem vie byť tiež svojím spôsobom dobrým trikom, ako vás podnietiť nakúpiť aj to, čo v skutočnosti nepotrebujete. Vyskúšajte menší a uvidíte, koľko času a peňazí ušetríte!

Aktuálne letáky

Lidl leták
Lidl online leták - Nenechajme to plávať
Lidl
Lidl leták
Kaufland leták
Kaufland leták Čadca
Kaufland
Kaufland leták
Jysk leták
Jysk aktuálny leták - Zľava na všetok nábytok
Jysk
Jysk leták
Tesco leták
Tesco akciový leták - Najlacnejšie kuracie rezne
Tesco
Tesco leták
Billa leták
Billa aktuálny leták - Zdravé potraviny za super ceny
Billa
Billa leták
Metro leták
Metro online leták - Maloobchod
Metro
Metro leták
OBI leták
OBI aktuálny leták - Jesenná záhrada, vřes, mulčovacia kôra
OBI
OBI leták
COOP Jednota leták
Coop Jednota akciový leták - Akcia na mlieko, cukor a kuracie rezne
COOP Jednota
COOP Jednota leták
Dráčik katalóg
Dráčik aktuálny leták - LOL Surprise a Pokémon
Dráčik
Dráčik katalóg
101 Drogerie leták
101 drogerie aktuálny leták - Zbierajte body na plyšové vankúšiky!
101 drogerie
101 Drogerie leták