1. Kupino.sk
 2. Články
 3. Novoročný nákupný poradca: Čo sa oplatí kúpiť v januári, a ktoré nákupy si odložiť na neskôr

Novoročný nákupný poradca: Čo sa oplatí kúpiť v januári, a ktoré nákupy si odložiť na neskôr

Čo sa oplatí kupovať v januáriKupino

Zdieľať:

Ak patríte medzi nadšencov nákupov, novoročné výpredaje sú jedným z najväčších lákadiel roka. Avšak pri množstve akcií a skvelých ponúk, ktoré ná nás v januári vyskakujú z každej strany, môže byť ťažké odhadnúť, či sa nákup naozaj oplatí. Náš tip na nákupy v roku 2021? Nakupujte s rozumom – aj vďaka Kupino aplikácii, no tiež kúpou produktov v čase, kedy je to naozaj výhodné. Aby sa vám tento záväzok plnil ľahšie, máme pre vás prehľad toho, čo sa naozaj oplatí kúpiť v najbližších týždňoch.

Zľavy a akcie v januári Kupino

1. Zimné oblečenie, obuv & doplnky

To, že je zimná móda veľkým lákadlom už od jesene sme spomenuli aj v našom predchádzajúcom decembrovom nákupnom poradcovi. Ak patríte medzi vytrvalcov, ktorí pred Vianocami nákupom oblečenia odolali, tak vám gratulujeme. Ten správny čas na nákup zimného oblečenia totiž prišiel práve teraz a môžete si ho užiť vo veľkom.

Novoročné výpredaje sú už v plnom prúde a obľúbené značky ponúkajú zľavy na zimné oblečenie, topánky a doplnky až do výšky 70 %. Tu je výber niekoľkých obľúbených akcií z nášho prehľadu novoročných výpredajov:

 • Reserved - zľavy až do - 50 % na zimné oblečenie v priebehu celého mesiaca
 • Orsay - zľavy vo výške - 60 % na oblečenie, čiapky, kabelky, šály a ďalšie produkty
 • H&M - zľavy do - 60 % online vo všetkých sekciách vrátane HM Divided
 • Deichmann - zimný výpredaj do - 50 % so zľavami na zimnú obuv, čižmy, tenisky, a papuče
 • Footshop - zľavy až do - 70 % na značky Nike, Adidas, Converse, Fila a ďalšie
 • Baťa - zimné kolekcie so zľavami až do - 76 %

2. Vianočné dekoracie

Aj vy ste tento rok tesne pred Vianocami zháňali vianočné osvetlenie na balkón, novu sadu vianočných gulí na stromček, alebo sviečky na štedrovečerný stôl? Samozrejme, patrí to k atmosfére a nákup vianočných dekorácií v nás vyvoláva radosť zo sviatkov, no stojí to za to? Ceny vianočných ozdôb a dekorácii po sviatkoch extrémne klesajú a suma, za ktorú ich kúpite v januári vás prekvapí rovnako ako cena oblečenia v novoročných výpredajoch.

Náš tip? Myslite vopred. Ak sa vám pokazilo vianočné osvetlenie alebo ste tento rok chceli dokúpiť novú farbu vianočných gulí, no nestihli ste, kúpte ich teraz. V decembri budete mať všetko pripravené a ostane vám viac času napríklad na vianočné pečenie.

3. TV a elektronika

Vydržali ste s kúpou nového televízora pred sviatkami? Super! Rok 2020 sa skončil a obchody sa musia pripraviť na nové edície, ktorým treba urobiť v predajniach miesto. A ako na to? No predsa zľavami na "staré" produkty. Novoročné výpredaje sú v plnom prúde a akčných ponúk na kúpu TV, rôznej elektroniky, kancelárskej techniky a spotrebičov je v obchodoch neúrekom. Teraz je len na vás, aby ste si vybrali správne.

Kde začať? Pozrite sa napríklad na akciové produkty v sekcii Elektronika, kde nájdete informácie o výpredajoch v bľúbených obchodoch ako NAY, Datart, alebo Okay.

4. Nábytok a interiérový dizajn

Najlepší čas, kedy kúpiť nový nábytok alebo doplnky je na začiatku roka a následne v jeho polovici. Nový rok prináša nový vietor a nové nápady a obdobie od januára do februára je ako stvorené na nákup nového zariadenia do vášho bývania. Zimné výpredaje aktuálne nájdete vo viacerých obľúbených obchodoch ako napríklad:

 • IKEA - zimný výpredaj na viac ako 500 výrobkov, ktorý trvá do 29. januára
 • Jysk - výpredaj nábytku až do 65 %
 • Möbelix - totálny výpredaj so zľavami do -70 % na sedačky, postele, nábytok do pracovne

a ďalšie.

5. Obleky, šaty & spoločenské oblečenie

Obdobie promócií, svadieb a stužkových slávnosti je pomerne ďaleko, a práve preto je začiatok roka ideálnym načasovaním na kúpu nového obleku alebo spoločenských šiat. Vačšina ľudí si podobný nákup neplánuje vopred a obdobie od januára do marca je v obchodoch so svadobnými / spoločenskými šatami a oblekmi tzv. uhorkovou sezónou, kedy môžete natrafiť na rôzne zľavy. využite to, ako správny šetrný nakupujúci.

Kedy kúpiť laptop alebo telefón Kupino

1. Permanentka do fitka

Začiatok roka 2021 aj naďalej vyzerá na domáce cvičenie mimo posilňovní, ktoré sú aktuálne zatvorené. Ak patríte do skupiny "od nového roka začínam cvičiť" a chýba vám doma správna výbava na cvičenie, odporúčame vám s jej kúpou pár týždňov počkať. Obľúbené novoročné predsavzatie každoročne tlačí ceny športového oblečenia a pomôcok na cvičenie hore, no toto nafúknutie cien netrvá dlho. Odporúčame vám ceny v najblližších týždňoch sledovať. S najväčším predpokladom by už začiatkom februára totiž mohli začať klesať.

2. Laptopy

Ak sa obzeráte po novom notebooku, v januári vás pravdepodobne žiadne výhodné zľavy neprekvapia. Najbližším obdobím, kedy obchody začnú prichádzať so zaujímavými ponukami sú už tradične predškolské akcie v auguste a septembri a následne typické Black Friday výpredaje na jeseň. Náš tip? Ak pre vás nový notebook nie je nevyhnutný, počkajte. Vaša peňaženka sa vám poďakuje neskôr.

3. Telefóny

Začiatok roka určite nepatrí medzi najvýhodnejšie obdobia, kedy si kúpiť nový telefón či tablet. Najnovšie modely vychádzajú spravidla na jeseň, kedy ceny predchádzajúcich modelov prirodzene klesajú o desiatky až stovky eur. Ak sa rozhodujete, či si nový smartfón kúpiť alebo nie, odporúčame vám počkať si na lepšie ceny, ktoré sa objavia neskôr počas roka.

Zdieľať:

Aktuálne letáky

Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Lidl online brožúra - Správa o trvalej udržateľnosti za roky 2018 a 2019
Lidl
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka
Merkury Market leták
Merkury Market
Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Dr.Max leták
Dr.Max
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
ASKO leták – aktuálna ponuka
Asko nábytok leták - Asko Tipy 2022
Asko
ASKO leták – aktuálna ponuka
IKEA katalóg 2021 online
Katalóg IKEA - Business
IKEA
IKEA katalóg 2021 online
Tesco leták – akciová ponuka
Tesco katalóg - Zdravie
Tesco
Tesco leták – akciová ponuka