1. Kupino.sk
  2. Články
  3. 4 overené domáce triky ako vyčistiť pripálenú panvicu alebo hrniec

4 overené domáce triky ako vyčistiť pripálenú panvicu alebo hrniec

Ako vyčistiť pripálenú panvicuCanva

Zdieľať:

Odbehli ste na chvíľku od sporáka a spálili ste nielen jedlo, ale aj hrniec? Pripálila sa vám panvica a myslíte si, že ju môžete rovno vyhodiť? Nemusíte. Máme pre vás zopár tipov, ako sa čiernej spálenej vrstvy raz dva zbavíte bez väčšieho úsilia a hlavne bez chémie.

Jedlo už samozrejme nezachránite, ale vyhodiť hrniec či panvicu skutočne nie je nutné. Stačí len vedieť ako na to. Namiesto fyzickej sily a drhnutia, využite účinky domácich a prírodných prostriedkov. Odstránite tak spáleninu a nečistoty jednoducho a hlavne šetrne.

Pripálenú panvicu vyčistíte soľou

Soľ nad zlato! Túto známu frázu pozná asi každý a platí to aj pri pripálených hrncoch. V prípade miernejších pripálení troška soli v kombinácii so silným čiernym čajom vyrieši vaše starosti s pripáleným hrncom či panvicou. Hrniec polejte tekutinou a nechajte pôsobiť do druhého dňa. Čím dlhšie, tým lepšie. Spálenina by mala popustiť a hrniec následne môžete umyť čistiacim prostriedkom na riad.

Ako vyčistiť panvicu so sódou Canva

Čistenie panvice pomocou jedlej sódy

Ak domá máte jedlú sódu, tá si hravo poradí so spálenými povrchmi na hrncoch či panviciach. Patrí medzi veľmi užitočné čistidlá v domácnosti. Zíde sa vám tak aj do zásoby. Účinný roztok si z nej pripravíte rýchlo a jednoducho. 

Ako na to?

  1. Do hrnca či panvice nalejte 2 cm vody
  2. Pridajte pár lyžíc jedlej sódy a nechajte prejsť varom

Pôsobením roztoku sódy by sa spálenina mala začať sama odlupovať. Môžete jej následne pomôcť, ale až po vychladnutí nádoby. Ak by to predsa len nešlo hneď, nechajte roztok sódy pôsobiť o niekoľko hodín dlhšie.

Prací prostriedok v kuchyni? Na pripálenú panvicu skvelá pomoc

Využite prací prášok, ktorý doma určite nájdete, aj na spáleninu. Do hrnca s vodou nasypte niekoľko lyžičiek prášku a dajte prevrieť na pár minút. Na 1 liter pridajte cca 2 lyžičky pracieho prášku. Po pár minútach varu nechajte hrniec s vodou vychladnúť. Až potom môžete začať odstraňovať spáleninu zo spodnej časti hrnca.

Ako vyčistiť panvicu s colou Canva

Účinný tip na čistenie s Coca-Colou

Ako jeden z účinných spôsobov na odstránenie pripáleniny odporúčame vyskúšať jednu zo známych značiek kolových nápojov ako Coca-Cola alebo Pepsi (tie patria medzi najúčinnejšie).

Dajte si však pozor, cola musí obsahovať kyselinu fosforečnú, ktorá si dokáže poradiť s podobnými nečistotami. Nechajte ju pôsobiť na spálených miestach čo najdlhšie. Keď sa spáleniny začnú uvoľňovať, môžete hrniec či panvicu klasicky umyť.

Zdieľať:

Aktuálne letáky

COOP Jednota leták
Coop Jednota akciový leták - Akcia na Pivo Kelt
COOP Jednota
COOP Jednota leták
101 Drogerie leták
101 drogerie aktuálny leták - Akcia na detské plienky Pampers
101 drogerie
101 Drogerie leták
Metro leták
Metro nový leták - Maloobchod
Metro
Metro leták
Billa leták
Billa aktuálny leták - Ariel prací prostriedok v akcii
Billa
Billa leták
Jysk leták
Jysk aktuálny leták - Výpredaj
Jysk
Jysk leták
dm drogerie leták
dm drogerie markt Journal
dm drogerie
dm drogerie leták
Kaufland leták
Kaufland leták Čadca
Kaufland
Kaufland leták
Tesco leták
Tesco aktuálny leták - Akcia na trvanlivé mlieko
Tesco
Tesco leták
OBI leták
OBI leták - Usporiadaný domov
OBI
OBI leták
Lidl leták
Lidl online leták - XXL týždeň
Lidl
Lidl leták