1. Kupino.sk
  2. Články
  3. 4 overené domáce triky ako vyčistiť pripálenú panvicu alebo hrniec

4 overené domáce triky ako vyčistiť pripálenú panvicu alebo hrniec

Ako vyčistiť pripálenú panvicuCanva

Zdieľať:

Odbehli ste na chvíľku od sporáka a spálili ste nielen jedlo, ale aj hrniec? Pripálila sa vám panvica a myslíte si, že ju môžete rovno vyhodiť? Nemusíte. Máme pre vás zopár tipov, ako sa čiernej spálenej vrstvy raz dva zbavíte bez väčšieho úsilia a hlavne bez chémie.

Jedlo už samozrejme nezachránite, ale vyhodiť hrniec či panvicu skutočne nie je nutné. Stačí len vedieť ako na to. Namiesto fyzickej sily a drhnutia, využite účinky domácich a prírodných prostriedkov. Odstránite tak spáleninu a nečistoty jednoducho a hlavne šetrne.

Pripálenú panvicu vyčistíte soľou

Soľ nad zlato! Túto známu frázu pozná asi každý a platí to aj pri pripálených hrncoch. V prípade miernejších pripálení troška soli v kombinácii so silným čiernym čajom vyrieši vaše starosti s pripáleným hrncom či panvicou. Hrniec polejte tekutinou a nechajte pôsobiť do druhého dňa. Čím dlhšie, tým lepšie. Spálenina by mala popustiť a hrniec následne môžete umyť čistiacim prostriedkom na riad.

Ako vyčistiť panvicu so sódou Canva

Čistenie panvice pomocou jedlej sódy

Ak domá máte jedlú sódu, tá si hravo poradí so spálenými povrchmi na hrncoch či panviciach. Patrí medzi veľmi užitočné čistidlá v domácnosti. Zíde sa vám tak aj do zásoby. Účinný roztok si z nej pripravíte rýchlo a jednoducho.

Ako na to?

  1. Do hrnca či panvice nalejte 2 cm vody
  2. Pridajte pár lyžíc jedlej sódy a nechajte prejsť varom

Pôsobením roztoku sódy by sa spálenina mala začať sama odlupovať. Môžete jej následne pomôcť, ale až po vychladnutí nádoby. Ak by to predsa len nešlo hneď, nechajte roztok sódy pôsobiť o niekoľko hodín dlhšie.

Prací prostriedok v kuchyni? Na pripálenú panvicu skvelá pomoc

Využite prací prášok, ktorý doma určite nájdete, aj na spáleninu. Do hrnca s vodou nasypte niekoľko lyžičiek prášku a dajte prevrieť na pár minút. Na 1 liter pridajte cca 2 lyžičky pracieho prášku. Po pár minútach varu nechajte hrniec s vodou vychladnúť. Až potom môžete začať odstraňovať spáleninu zo spodnej časti hrnca.

Ako vyčistiť panvicu s colou Canva

Účinný tip na čistenie s Coca-Colou

Ako jeden z účinných spôsobov na odstránenie pripáleniny odporúčame vyskúšať jednu zo známych značiek kolových nápojov ako Coca-Cola alebo Pepsi (tie patria medzi najúčinnejšie).

Dajte si však pozor, cola musí obsahovať kyselinu fosforečnú, ktorá si dokáže poradiť s podobnými nečistotami. Nechajte ju pôsobiť na spálených miestach čo najdlhšie. Keď sa spáleniny začnú uvoľňovať, môžete hrniec či panvicu klasicky umyť.

Zdieľať:

Aktuálne letáky

IKEA katalóg 2021 online
Katalóg IKEA - Business
IKEA
IKEA katalóg 2021 online
Tesco leták – akciová ponuka
Tesco katalóg - Zdravie
Tesco
Tesco leták – akciová ponuka
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Dr.Max leták
Dr.Max
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
ASKO leták – aktuálna ponuka
Asko nábytok leták - Asko Tipy 2022
Asko
ASKO leták – aktuálna ponuka
Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka
Merkury Market leták
Merkury Market
Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Lidl online brožúra - Správa o trvalej udržateľnosti za roky 2018 a 2019
Lidl
Lidl leták –⁠ akciová ponuka