1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Tipy a triky, ako ušetriť pri nakupovaní online

Tipy a triky, ako ušetriť pri nakupovaní online

Nakupujte online z pohodlia vášho domovaPexels

Zdieľať:

Radi nakupujete online, ale rozmýšľate, ako nakúpiť za čo najnižšie ceny? Súčasná situácia nás aj trochu prinútila nakupovať viac online, čo môžete využiť vo svoj prospech a dokonca ušetriť. Prinášame vám zaručené tipy, ako sa v cenách na internete zorientujete raz dva a nakúpite čo najvýhodnejšie.

Ušetriť pri nákupe cez internet nemusí byť nič náročné. Stačí len vedieť, ako na to. Využite porovnávače cien, možnosti vrátenia peňazí – cashback, online letáky, zľavové kupóny či ďalšie možnosti.

Nakupovaním online ušetrite vďaka porovnávačom cien

Pre efektívne nakupovanie existuje niekoľko stránok, ktoré vám zobrazia sortiment viacerých obchodov, a vy si tak môžete porovnávať ceny produktov z pohodlia vášho domova. Vďaka týmto porovnávačom tak ušetríte desiatky až stovky eur. 

Medzi najväčšie porovnávače cien patria:

  • Heureka.sk
  • Najnakup.sk
  • Pricemania.sk

Tu si môžete porovnávať ceny rozličných produktov, ako napríklad ceny potravín, oblečenia, detského tovaru, elektroniky, auto-moto výrobkov, užitočných vecí do domu či záhrady a mnoho ďalších. Nakúpite tak najvýhodnejšie. Okrem týchto existujú aj ďalšie porovnávače cien ako odpadnes.sk či kauf.sk. Výhodou pre vás je, že e-shopy sa tým snažia sledovať vlastné ceny oproti konkurencii a upravovať ich.

S Cashbackom takisto ušetríte

Cashback či v preklade „peniaze naspäť“ funguje tak, že po zakúpení tovaru online sa vám na účet pripíše určitá suma späť. Znie to nereálne? Vôbec nie. Pod touto sumou si môžete predstaviť akýsi druh oneskorenej zľavy. Niektoré stránky sú ochotné vám za isté nákupy vrátiť pokojne až 25 % z celkovej pôvodnej ceny. To sa oplatí najmä v prípade nákupu drahšej elektroniky, kedy je to už pomerne výrazná čiastka. Stačí sa zaregistrovať na portáloch ako PlnáPeňaženka.sk či NávratnéPeniaze.sk a v zozname zapojených e-shopov si vybrať váš obľúbený e-shop.

Čítajte tiež: Najnovší test žehličiek 2020: Ako vybrať najlepšiu žehličku do vašej domácnosti

Niektoré stránky sú ochotné vám za isté nákupy vrátiť pokojne až 25 % z celkovej pôvodnej ceny Pixabay

Ako ušetriť vďaka online letákom

Na internete nájdete aj akciové letáky najmä v obchodoch s potravinami, ktoré vám zefektívnia vaše nákupy a vy budete vedieť, čo sa vám v tomto čase oplatí nakúpiť. Ak chcete ušetriť, odporúčame ich sledovať. Tieto online letáky však objavíte aj na konkrétnych stránkach vašich obľúbených obchodov. Mnohé z nich majú sortiment roztriedený do jednotlivých akciových ponúk podľa kategórií tovaru. To vám určite pomôže ľahšie sa zorientovať.

Využite aj e-mailové novinky - newslettery

Ak chcete vedieť, ktoré online obchody práve vyhlásili sezónne či iné zľavy, prihláste sa na ich stránkach k odberu e-mailových noviniek – tzv. newsletterov. Po zadaní vášho e-mailu vás daný e-shop bude včas o týchto novinkách informovať. Vy tak budete v pravý čas na pravom mieste a žiadna zľava vám neunikne.

Zľavové kupóny a časovo obmedzené zľavy

Viaceré stránky dnes ponúkajú zľavové kupóny a zľavové kódy, ktoré vám rovnako pomôžu ušetriť vaše peniaze pri online nakupovaní. Tesne pred zaplatením vášho nákupu v košíku zadáte zľavový kód do príslušnej kolónky, čím nakúpite s niekoľko percentnou zľavou. Jednoduché nie?

Okrem toho, veľké nákupné portály často ponúkajú aj časovo obmedzené zľavy na vybrané druhy tovaru. 

Šetrite aj čas, energiu a vaše zdravie

To, že pri nakupovaní online ušetríte peniaze, nie je žiadnych pochýb. Uvedomte si však, že šetríte aj váš čas, ktorého máme všetci v dnešnej zrýchlenej dobe akosi menej. Svoju energiu vložte do niečoho iného, ako je dvojhodinové behanie po obchodoch. Nakúpte si výhodne online a zvyšok času môžete venovať svojej rodine a deťom či uvariť si dobré jedlo.

V neposlednom rade chránite tak aj vaše zdravie, keďže pred koronavírusom sa budeme musieť chrániť ešte dlhšiu dobu. Bez akéhokoľvek náhlenia, tlačeníc či stresu si z pohodlia domova nakúpite všetko potrebné jednoducho najvýhodnejšie.

Zdieľať:

Aktuálne letáky

Jysk leták aktuálny + budúci týždeň
Jysk online leták - Narodeninové ponuky
Jysk
Jysk leták aktuálny + budúci týždeň
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
Metro online leták - Maloobchod
Metro
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
101 drogerie leták aktuálny + budúci týždeň
101 drogerie aktuálny leták
101 drogerie
101 drogerie leták aktuálny + budúci týždeň
Tesco aktuálny leták + budúci týždeň
Tesco aktuálny leták - Hypermarket
Tesco
Tesco aktuálny leták + budúci týždeň
COOP Jednota leták aktuálny + budúci týždeň
Coop Jednota akciový leták - Potraviny
COOP Jednota
COOP Jednota leták aktuálny + budúci týždeň
Lidl leták od pondelka online
Lidl online leták - Vyrobené v Českej republike
Lidl
Lidl leták od pondelka online
Kaufland leták aktuálny + budúci týždeň
Kaufland leták Čadca
Kaufland
Kaufland leták aktuálny + budúci týždeň
Dráčik leták –⁠ nový katalóg online
Dráčik aktuálny leták - L.O.L. Surprise!
Dráčik
Dráčik leták –⁠ nový katalóg online
OBI leták –⁠ aktuálny + nový
OBI aktuálny katalóg - Užívajte si vonku 2021
OBI
OBI leták –⁠ aktuálny + nový
Billa leták online –⁠ aktuálny od stredy
Billa akciový leták - 10% zľava na ďalší nákup
Billa
Billa leták online –⁠ aktuálny od stredy