1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Lidl zrušil papierové letáky. Prehliadnite si ich online a chráňte svoje prostredie

Lidl zrušil papierové letáky. Prehliadnite si ich online a chráňte svoje prostredie

Využite online letáky Lidl či Kaufland na jednom mieste a nakúpte za skvelé cenyPexels

Zdieľať:

Obchodné reťazce ako Lidl, Kaufland, COOP Jednota či Billa sa snažia ísť svojím zákazníkom príkladom v oblasti ochrany životného prostredia. Lidl papierové letáky boli zrušené, no všetky online letáky na jednom mieste sú pre vás najlepšou voľbou. Obchody riešia otázky životného prostredia aj v ďalších projektoch. Chcete vedieť ako?

Nie len eliminácia papierových letákov prispieva k ochrane nášho prostredia, ale aj vymieňanie jednorazových tašiek za permanentné tašky, ktoré sa dajú zakúpiť pri pokladni. Prispievajú tak k znižovaniu používania jednorazových igelitových tašiek, ktoré sú neekologické a doba ich rozkladu vo voľnej prírode je približne tisíc rokov.

Využite online letáky namiesto Lidl papierových letákov

Lidl urobil veľký krok vpred k ochrane životného prostredia. V jednotlivých mestách na Slovensku zrušil papierové letáky, ktoré doručoval do schránok. Neznamená to však, že ich zrušil úplne. Naopak, je tu jednoduchá možnosť prehliadnuť si nie len Lidl leták, ale všetky letáky rôznych obchodov online na jednom mieste odkiaľkoľvek. Stačí vám mobil alebo notebook a internet. S Kupinom máte všetky letáky v online podobe.

Opatrenia z posledných rokov prispeli k ušetreniu viac ako 4000 ton papiera ročne, čo predstavuje asi 70 000 dospelých stromov. Ušetrené finančné prostriedky obchod investuje do výrazne a dlhodobo znížených cien obľúbených výrobkov pre svojich zákazníkov.

COOP Jednota s programom „Jednotne ekologicky“

Aj COOP Jednota rozvíja ochranné opatrenia voči životnému prostrediu. Znižovanie počtu letákov doručovaných do poštových schránok už prebehla. Domáci reťazec ich znížil o takmer 12 000 kusov ročne, čím v priebehu dvanástich mesiacov ušetrí 214 ton papiera. Papier použitý na tlač letákov je z veľkej časti vyrobený z recyklátu.

Obchodný reťazec okrem toho podporuje aj recykláciu odpadov a nákupných tašiek: „Sloganom „Jednotne ekologicky“ a edukatívnymi grafickými ikonami na tenkých plastových taškách spotrebiteľom vysvetľujeme, ako tašku môžu použiť opakovane, a ako ju majú na konci používania vyhodiť do žltého kontajnera určeného na plastový odpad,“ vysvetlil Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.

Zároveň sú všetky nákupné tašky už z recyklovaného materiálu a naďalej recyklovateľné. Jednou z noviniek sú v predajniach aj celopapierové vrecká s priesvitným oknom určené na nebalené potraviny.

Kaufland vymenil igelitky za bavlnené tašky

Aj Kaufland sa zapojil do eliminácie neekologických igelitových tašiek a postupne zastavil ich ponuku. Dnes majú zákazníci možnosť využiť nové ekologické bavlnené tašky, ktoré sa vám pri ťažšom nákupe neroztrhnú, šetria životné prostredia a ešte k tomu vyzerajú cool.

Okrem toho si Kaufland zvolil Detox záväzok. Ich cieľom je prestať používať chemikálie škodiace životnému prostrediu pri výrobe oblečenia, domáceho textilu, vlastných značiek a Kauflandom dovážaného tovaru. Aj takto sa dá prispieť k ochranným opatreniam.

Billa prináša nové ekologické plastové a papierové recyklovateľné tašky www.billa.sk

Billa využíva plastové recyklovateľné tašky

V Billa predajniach nájdu zákazníci už dlhšiu dobu iba nové plastové tašky vyrobené z recyklovateľného plastu s označením Blue Angel. Toto označenie deklaruje recyklovateľnosť minimálne 80 % použitých materiálov. Okrem tohto pri výrobe tejto tašky sa vypustí do ovzdušia až o 60 % menej CO2. Na väčšej taške nájdete šťavnatú hrušku, zatiaľ čo menšiu krášli červené jablko.

Ide o projekt, ktorý nie len že prispieva životnému prostrediu, ale má aj charitatívny rozmer. Z ceny každej zakúpenej recyklovateľnej papierovej alebo plastovej tašky BILLA prispeje 0,02 € na projekt – Zdravé oči už v škôlke, ktorý prebieha pod záštitou o.z. Billa ľuďom.

Lidl, Kaufland, Tesco a Billa už intenzívne riešia otázku množstva obalov, ktoré používajú na svojich produktoch. Tesco a Lidl si stanovili do roku 2025 dosiahnuť stopercentnú recyklovateľnosť všetkých používaných obalov. Podobne aj Kaufland prejavil snahu o znižovanie využívania plastov a väčšiu recyklovateľnosť používaných obalov. Pridajte sa aj vy na správnu cestu k udržateľnosti nášho životného prostredia!

Zdieľať:

Aktuálne letáky

Tesco leták – akciová ponuka
Tesco katalóg - Zdravie
Tesco
Tesco leták – akciová ponuka
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Lidl online brožúra - Správa o trvalej udržateľnosti za roky 2018 a 2019
Lidl
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Dr.Max leták
Dr.Max
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
IKEA katalóg 2021 online
Katalóg IKEA - Business
IKEA
IKEA katalóg 2021 online
ASKO leták – aktuálna ponuka
Asko nábytok leták - Asko Tipy 2022
Asko
ASKO leták – aktuálna ponuka
Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka
Merkury Market leták
Merkury Market
Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka