1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Oriflame znižuje emisie, obmedzuje obaly a ponúka rozložiteľné produkty

Oriflame znižuje emisie, obmedzuje obaly a ponúka rozložiteľné produkty

Oriflame znižuje emisie, obmedzuje obaly a ponúka rozložiteľné produkty

Zdieľať:

Udržateľnosť a ekológia môžu byť v kozmetickom priemysle väčšou výzvou ako v móde. Švédska značka Oriflame dbá na udržateľnosť už niekoľko rokov. Zameriava sa na vytváranie produktov, ktoré sú sociálne, eticky a environmentálne zodpovedné. Prečítajte si, čo všetko Oriflame pre udržateľnosť robí.

1. Biologicky rozložiteľné šampóny a sprchové gély Oriflame

Užite si sprchu bez pocitu viny. Produkty rady Love Nature, Discover Kamchatka a Costa Rica sú plne biologicky rozložiteľné a pri ich použití sa nemusíte báť, že budete škodiť prírode a vodným systémom. Rovnako tak sú rozložiteľné všetky materiály použité v obrúskoch, maskách a odličovacích tampónoch. Nevyhadzujte ich preto do záchodu, ale do koša. Rozložia sa a nebudú mať negatívny dopad na životné prostredie.

2. Peelingy Oriflame bez plastových mikročastíc

Plastové mikročastice ohrozujú naše oceány, a tým aj nás. Tieto malé čiastočky je veľmi ťažké odfiltrovať a často končia v žalúdkoch rýb alebo iných zvierat. Oriflame preto používa len prírodné peelingy, ktoré obsahujú napríklad semienka maku, škrupiny mandlí, olivové zvyšky a soľ.

3. Menej je viac – kozmetika Oriflame obmedzuje obaly produktov

Najlepší odpad je žiadny odpad. V duchu tohto hesla sa švédska značka rozhodla znižovať celkové množstvo produktových obalov. V roku 2018 až 99 percent ich výrobného odpadu neputovalo na skládky, ale na recykláciu. Pre plastové tuby a fľaštičky využíva Oriflame obaly s vyšším obsahom recyklovaného plastu (PCR). Do roku 2025 si dali za cieľ, aby až 75 percent všetkých obalov bolo recyklovateľných, znovu použiteľných alebo rozložiteľných.

TIP: Napadlo vám, že sa prázdne fľaštičky od kozmetických produktov dajú využiť na skladovanie maličkostí v domácnosti? Využite ich.

4. Ochrana klímy – zníženie emisií o 36 percent

Od roku 2010 sa švédskemu výrobcovi kozmetiky podarilo znížiť emisie o 36 percent. Spoločnosť tiež investuje do udržateľných zdrojov energie a uvádza, že 100 percent ich spotrebovanej elektriny sa vyrába v solárnych, veterných alebo vodných elektrárňach. Oriflame sa zameriava aj na lepšiu prepravu, snaží sa znižovať využívanie leteckej dopravy a lokálne sklady presúva bližšie ku globálnym distribučným centrám.

5. Katalóg Oriflame online

Obľúbený Oriflame katalóg si už niekoľko rokov môžete prehliadať online, a chrániť tak naše lesy. Podľa štatistík si cez internet švédsku kozmetiku objednáva drvivá väčšina zákazníkov – až 96 percent. Papierovým katalógom tak čoskoro možno úplne odzvoní.

Prehliadnite si aktuálny katalóg Oriflame a ďalšie obľúbené kozmetické značky ako Avon alebo Mary Kay.

Zdieľať:

Aktuálne letáky

IKEA katalóg 2021 online
Katalóg IKEA - Business
IKEA
IKEA katalóg 2021 online
Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka
Merkury Market leták
Merkury Market
Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Dr.Max leták
Dr.Max
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Tesco leták – akciová ponuka
Tesco katalóg - Zdravie
Tesco
Tesco leták – akciová ponuka
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Lidl online brožúra - Správa o trvalej udržateľnosti za roky 2018 a 2019
Lidl
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
ASKO leták – aktuálna ponuka
Asko nábytok leták - Asko Tipy 2022
Asko
ASKO leták – aktuálna ponuka