1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Aprílový nákupný poradca: Čo sa oplatí (ne)kúpiť po Veľkej noci

Aprílový nákupný poradca: Čo sa oplatí (ne)kúpiť po Veľkej noci

Veľká noc akcie a zľavy

Zdieľať:

Ani sme sa nenazdali a už máme za sebou prvé jarné dni. S výnimočne skorým príchodom tohtoročnej Veľkej noci sa v aprílovom nákupnom poradcovi budeme venovať hlavne tomu, čo nájdete v zľave v obchodoch po sviatkoch, ale aj prečo vydržať jarné upratovanie so starým vysávačom.

Čo sa oplatí kúpiť v apríli Kupino

1. Veľkonočná čokoláda

Viete, aký osud čaká po Veľkej noci čokoládových zajačikov? Väčšinu nepredaných zásob obchody likvidujú, no ešte predtým ich niekoľko dní po Veľkej noci predávajú za zlomok pôvodnej ceny, aby straty minimalizovali. Vajíčka, barančeky, zajace, či iné čokoládové figúrky tak nakúpite za pár centov a čokoládu môžete využiť napríklad na pečenie – po roztopení je predsa každá čokoláda rovnaká.

2. Záhradné vybavenie

S prvými jarnými lúčmi sa prebúdzajú k životu aj naše balkóny, terasy či záhrady. Teraz je ten správny čas nakúpiť záhradné vybavenie, ktoré využijete počas letnej sezóny. Kosačky, záhradný nábytok, hojdačky – to všetko je sortiment, ktorý nájdete v letákoch Möbelix, Bauhaus, OBI alebo Mountfield za akčné ceny.

Avšak pozor, ak sa s kúpou nepoponáhľate, ceny pôjdu dole až na konci letnej sezóny. V takom prípade, ak chcete ušetriť, je dobré nakúpiť pred sezónou (teraz) alebo počkať na jej koniec (v auguste).

3. Domáca posilňovňa

Apríl je perfektným mesiacom, kedy si zadovážiť nové vybavenie do vašej domácej posilňovne. Obdobie novoročných predsavzatí je už dávno v zabudnutí a tí, ktorí pri športe ostali sa pomaly presúvajú do prírody. To spôsobuje, že športové obchody sa viac sústredia na športy ako beh či cyklistika a sortiment do posilňovne zľavňujú, aby urobili miesto pomôckam na vonkajšie športy.

4. Jarné oblečenie

Aj u vás už padli prvé “dvadsiatky”? S určitosťou už môžeme povedať, že jar je oficiálne tu, čo však v obchodoch s oblečením znamená jediné – príchod letných kolekcií. Ak patríte medzi tých, ktorí vydržali a v posledných mesiacoch nevykúpili celú jarnú kolekciu v H&M, Orsay či v Deichmanne, vaša odmena prichádza teraz. Jarná móda sa v týchto dňoch začína presúvať do výpredaja a ceny padajú až o viac ako polovicu. Najvyšší čas nakúpiť vaše obľúbené kúsky v zľave.

Čo sa neoplatí kupovať v obchodoch v apríli Kupino

1. Substráty, izbové rastliny, záhradkárske potreby

I keď sezóna jarného presádzania začala už v marci, ceny izbových rastlín, substrátov, sadeníc a záhradkárskych potrieb všeobecne neklesnú ešte ani v apríli. Zľavy v tejto oblasti môžeme očakávať tesne na konci apríla a následne v máji. Preto, ak máte doma kvety, ktoré ešte nepotrebujú urgentne presadiť, tak si počkajte – vaša peňaženka sa poteší.

2. Vysávač

Jarné upratovanie prináša so sebou každoročne malú revíziu domácich spotrebičov. Potrebujete nový vysávač? Neunáhlite sa. Počkajte si, kým skončí celý tento upratovací ošiaľ a kúpte si jeden v zľave. Cenu vysávačov môžete sledovať aj u nás na Kupino – zľavy na vysávač nájdeme v obľúbených elektro obchodoch ako Nay, Datart alebo Planeo Elektro za vás a vy si už len vyberiete model, ktorý najviac vyhovuje vašim potrebám.

3. Letné oblečenie

Možno to vyzerá, že sa s každou sezónou opakujeme, no v prípade módy náš varovný prst platí dvojnásobne. So zvyšujúcimi sa teplotami sa zvyšuje aj naša túžba po nových kusoch oblečenia (zimy už máme predsa každý dosť), no nákup letných kúskov ako sú plavky či šaty teraz nie je najlepší nápad. Ak si predsalen chcete niečo pekné kúpiť, no zároveň ušetriť, tak siahnite po jarných kolekciách, ktoré sú aktuálne v zľavách.

Ak sa v najbližších dňoch rozhodnete niečo nakúpiť, pripomeňte si týchto našich zopár tipov, aby ste sa rozhodli správne. Veríme, že aj vďaka nim vybavíte vaše aprílové nákupy čo najvýhodnejšie.

Zdieľať:

Aktuálne letáky

Billa leták online –⁠ aktuálny od stredy
Billa hlavný leták
Billa
Billa leták online –⁠ aktuálny od stredy
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
Metro leták - Maloobchod
Metro
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
Tesco leták – akciová ponuka
Tesco leták - Hypermarket
Tesco
Tesco leták – akciová ponuka
ASKO leták – aktuálna ponuka
Asko nábytok leták -  NÁBYTOK Jednotka pre váš domov
Asko
ASKO leták – aktuálna ponuka
COOP Jednota leták –⁠ aktuálny
Coop Jednota aktuálny leták
COOP Jednota
COOP Jednota leták –⁠ aktuálny
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Dr.Max leták
Dr.Max
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
dm drogerie leták na tento týždeň
dm drogerie markt Journa - May 2022
dm drogerie
dm drogerie leták na tento týždeň
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Lidl leták
Lidl
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Dráčik leták –⁠ nový katalóg
Dráčik leták
Dráčik
Dráčik leták –⁠ nový katalóg
Kaufland leták na tento týždeň
Kaufland leták Čadca
Kaufland
Kaufland leták na tento týždeň