1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Lidl predstavuje novú súkromnú značku Slovenskô. Reťazec ňou podporí lokálnych slovenských výrobcov

Lidl predstavuje novú súkromnú značku Slovenskô. Reťazec ňou podporí lokálnych slovenských výrobcov

Lidl Slovenskô regionálne potraviny od slovenských dodávateľovLidl Slovensko

Zdieľať:

Obchodný reťazec Lidl priniesol na svoje pulty novinku – privátnu značku Slovenskô, ktorá zahŕňa produkty výhradne od slovenských výrobcov. V Lidl predajniach už od februára nájdete ešte väčší výber tradičných potravín z rôznych kútov Slovenska za skvelé ceny. Uvedením značky Slovenskô tak Lidl naďalej pokračuje v podpore lokálnych dodávateľov, ktorých výrobky by do roku 2025 mali v Lidli tvoriť až 30 % z celkového sortimentu.

Lidl chce novou značkou podporiť slovenských výrobcov

Dôvody vytvorenia novej značky sú pre spoločnosť Lidl prirodzené. „Charakterizujú nás naše privátne značky, ktoré tvoria 80 percent nášho sortimentu, preto sme sa rozhodli aj pre vlastnú slovenskú značku Slovenskô. Snažíme sa uzatvárať so slovenskými dodávateľmi dlhodobé partnerstvá, už minulý rok sme od nich nakúpili tovar za 320 miliónov eur,“ uviedol pre HNonline generálny riaditeľ Lidl Slovensko Matúš Gála.

Cieľom reťazca je aj neprestajne dlhodobo zvyšovať podiel produktov od slovenských dodávateľov. Svedčí o tom fakt, že cieľ zvýšiť nákupnú hodnotu výrobkov od lokálnych dodávateľov o 20 % stanovený do konca roka 2020, sa Lidlu podarilo naplniť už v roku 2019. Navyše ho prekonal o ďalších 10 %. Súčasne si Lidl stanovil do roku 2025 zvýšiť hodnotu výrobkov nakúpených od slovenských dodávateľov o 30 %.

Lidl Slovenskô na pultoch nájdete už dnes

Desiatky slovenských výrobkov pod značkou Slovenskô nájdete v regáloch obchodov Lidl už dnes, pričom budú postupne pribúdať aj ďalšie. Dlhodobým cieľom pri tejto privátnej značke je zapojiť aj ďalších dodávateľov a ich produkty.

Slovenskí dodávatelia tak budú mať väčšiu možnosť predaja aj v súčasných neľahkých časoch. Značka Slovenskô zastreší desiatky slovenských výrobkov, pričom vďaka výraznému logu so slovenským trojvrším ju v regáloch aj rýchlo a ľahko spoznáte. Značku Slovenskô uvádza Lidl na trh spolu s animovaným spotom so slovenský motívom, vďaka čomu bude pre zákazníkov ľahko zapamätateľný.

Nebude chýbať slovenská bryndza, syry ani ďalšie poctivé dobroty

Reč je napríklad o oblastiach Spiš, Gemer až po Západné Slovensko, kde sa vyrábajú tradičné a kvalitné slovenské pochúťky ako bryndza, parenica, korbáčiky, údená Niva, Spišské párky, šúľance s makom či bryndzové pirohy. V Lidli tak nájdete veľké zastúpenie slovenských mäsových a mliečnych výrobkov, pekárenské výrobky, ale aj zeleninu. Zákazníci si v predajniach Lidl budú môcť kúpiť špeciality aj z iných okolitých regiónov.

Medzi dodávateľov patrí napríklad Tatranská mliekareň či družstvo Zeleninárska, ktoré združuje trinástich pestovateľov. Pôsobia na regionálnej úrovni v oblasti Trnavy po Sládkovičovo cez Bernolákovo a Šamorín. Takouto podporou Lidl priniesol viacero benefitov. Vďaka spolupráci môžu slovenskí výrobcovia zvyšovať pestovateľské plochy, s čím súvisí aj rast pracovných miest v jednotlivých regiónoch.

Z novej privátnej značky Slovenskô sa zatiaľ môžeme iba tešiť, keďže ide o jeden z ďalších silných projektov na podporu slovenského potravinárstva a poľnohospodárstva.

Zdieľať:

Aktuálne letáky

Dráčik leták –⁠ nový katalóg
Dráčik aktuálny leták - Barbie Dreamtopia
Dráčik
Dráčik leták –⁠ nový katalóg
Kaufland leták na tento týždeň
Kaufland leták Čadca
Kaufland
Kaufland leták na tento týždeň
Tesco leták – akciová ponuka
Tesco leták - Hypermarket
Tesco
Tesco leták – akciová ponuka
Billa leták online –⁠ aktuálny od stredy
Billa hlavný akciový leták
Billa
Billa leták online –⁠ aktuálny od stredy
Jysk leták – aktuálna ponuka
Jysk aktuálny leták -
Jysk
Jysk leták – aktuálna ponuka
101 drogerie leták aktuálny + budúci týždeň
101 drogerie aktuálny leták
101 drogerie
101 drogerie leták aktuálny + budúci týždeň
COOP Jednota leták –⁠ aktuálny
Coop Jednota noviny - Supermarket
COOP Jednota
COOP Jednota leták –⁠ aktuálny
OBI leták –⁠ akčná ponuka
OBI akciový leták - Von za zábavou
OBI
OBI leták –⁠ akčná ponuka
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
Metro leták - Maloobchod
Metro
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Lidl online leták - Vyrobené v Českej republike
Lidl
Lidl leták –⁠ akciová ponuka