1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Vybavte si svoju domácu posilňovňu lacno! Týchto 6 pomôcok kúpite už za pár eur

Vybavte si svoju domácu posilňovňu lacno! Týchto 6 pomôcok kúpite už za pár eur

Lacné pomôcky na cvičenie domaCanva

Zdieľať:

Máte v pláne pustiť sa tento rok do domáceho cvičenia? Ak áno, dôležité je zvoliť tie správne pomôcky a vychytávky, ktoré pri cvičení ocenia začiatočníci aj pokročilí. Máme pre vás tipy na 6 základných a lacných pomôcok, pri kúpe ktorých sa zmestíte do pár desiatok eur. Jedno plus navyše – sú skladné a doma vám nezaberú skoro žiadne miesto. Výsledky však očakávajte určite!

1. Balančné podložky

Balančné podložky sa predávajú v mnohých podobách a veľkostiach. Slúžia k efektívnemu tréningu rovnováhy a koordinácie, zlepšujú držanie tela (pri umiestnení na stoličke podporujú zdravé sedenie) a pokiaľ ich využijete aj pri posilňovaní, zaistia zapojenie svalov celého tela a účinného posilňovania jeho stredu. Tie najlacnejšie balančné podložky zoženiete za cenu od 15 eur.

2. Posilňovacie a odporové gumy

Dlhé flexibilné posilňovacie gumy alebo gumové expandéry sú skvelé pre zapojenie svalov celého tela pri cvičení aj preťahovaní svalov. Počas domáceho tréningu ich môžete využívať najrôznejšími spôsobmi (na internete nájdete veľa inštruktážnych videí). Cena odporových gúm sa napríklad v Decathlone pohybuje od 2,79 eur do 17,99 eur.

Odporové gumy sú zas kratšie a uzavreté, no rovnako ako tie dlhé majú všestranné využitie pri posilňovaní, strečingu i rehabilitácii.

Pri výbere sa riadte údajmi o odpore (v kg) – čím je vyšší, tým väčšia záťaž (odpor) pri cvičení zaisťujú. Pokiaľ si nie ste výberom posilňovacích a odporových gúm istí, obe varianty sa predávajú taktiež v sadách, ktoré obsahujú rovno niekoľko gúm s nízkym, stredným alebo silným odporom.

Pomôcky na domáce cvičenie Canva

3. Digitálne švihadlo s počítadlom

Vedeli ste, že 15-minútovým skákaním na švihadle spálite približne toľko kalórií, ako 30-minútovým behom? Ak nemáte doma na skákanie dosť miesta, pokojne si vyrazte so švihadlom von na záhradu alebo do parku. Skvelou vychytávkou je švihadlo s digitálnym displejom, ktoré vám bude počítať počet preskokov, spálené kalórie a dĺžku cvičenia. Vďaka tomu budete môcť sledovať svoje pokroky a motivovať sa k lepším výkonom. Lacnejšie švihadla s počítadlom zoženiete bežne v športových obchodoch ako Decathlon, Sportisimo alebo EXIsport, a to už od 2 eur

4. Podpery na kľuky

Špeciálne podpery či úchopy na kľuky alebo „push up bars“ zefektívňujú cvičenie klikov a umožňujú ich precíznejšie cvičenie, do ktorého zapojíte viac svalov, a zároveň odľahčíte zápästie. Sú vhodné pre začiatočníkov ale aj pokročilých. Podpery existujú v mnohých podobách, sú veľmi skladné a ich cena na internete začína na 7 eurách

5. Gymnastická lopta

Obľúbená balančná pomôcka pre domáce posilňovanie, rehabilitáciu a relaxáciu. Ak sa rozhodnete fit loptu využívať pri rôznych posilňovacích cvikoch, je dôležité vybrať jej správnu veľkosť. Odporúča sa riadiť pravidlom, že priemer lopty by mal zodpovedať dĺžke vašej natiahnutej ruky (aby bolo možné urobiť tzv. plank s chodidlami opretými o loptu). Pre človeka s výškou do 165 cm sú vhodné gymnastické lopty s priemerom 55 cm, do výšky 175 cm je to 65 cm atď.

6. Závažie na ruky a kotníky

Posilňovacie záťažové vaky so suchým zipsom sa predávajú v rôznych veľkostiach určených k upevneniu na zápästí alebo na kotníkoch. Zvyšujú záťaž počas posilňovania, cvičenia, chôdze i behania. Na posilnenie konkrétnych partií ich samozrejme môžete používať aj bežne doma, napríklad pri upratovaní, ktorý sa pre vás takto stane pekne intenzívnym tréningom. 

Kde kúpiť pomôcky na cvičenie?

Svoju domácu posilňovňu si samozrejme môžete vybaviť tiež drahšími posilňovacími strojmi, stepperom, trenažérom, bežeckým pásom, hrazdami a podobne. Na internete všetko potrebné zoženiete nielen u predajcov so športovým vybavením, ale tiež v online obchodoch ako je Mall, Alza či Lidl-Shop. Okrem toho základné fitness pomôcky a nástroje ponúka na svojom e-shope napríklad aj Tchibo alebo Pepco.

Zdieľať:

Aktuálne letáky

Kaufland leták na tento týždeň
Kaufland leták Čadca
Kaufland
Kaufland leták na tento týždeň
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Lidl leták
Lidl
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
ASKO leták – aktuálna ponuka
Asko nábytok leták -  NÁBYTOK Jednotka pre váš domov
Asko
ASKO leták – aktuálna ponuka
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Dr.Max leták
Dr.Max
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
COOP Jednota leták –⁠ aktuálny
Coop Jednota aktuálny leták
COOP Jednota
COOP Jednota leták –⁠ aktuálny
Dráčik leták –⁠ nový katalóg
Dráčik leták
Dráčik
Dráčik leták –⁠ nový katalóg
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
Metro leták - Maloobchod
Metro
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
dm drogerie leták na tento týždeň
dm drogerie markt Journa - May 2022
dm drogerie
dm drogerie leták na tento týždeň
Billa leták online –⁠ aktuálny od stredy
Billa hlavný leták
Billa
Billa leták online –⁠ aktuálny od stredy
Tesco leták – akciová ponuka
Tesco leták - Hypermarket
Tesco
Tesco leták – akciová ponuka