1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Februárový nákupný poradca: Čo sa oplatí (ne)kúpiť tento mesiac

Februárový nákupný poradca: Čo sa oplatí (ne)kúpiť tento mesiac

Nákupny poradca február

Zdieľať:

Február je vo svete nákupov takou všehochuťou. V obchodoch ešte vrcholia novoročné výpredaje, no v hlavách už snívame o prvých jarných lúčoch, záhradkárčení a jarnej móde. Ako sa však nezblázniť a nekúpiť všetko naraz? Našim tipom je nakupovanie s rozumom. Ako už je zvykom, aj vo februári máme pre vás prehľad toho, čo sa naozaj oplatí kúpiť v najbližších týždňoch a s kúpou čoho by ste mali ešte nejaký ten čas počkať.

Čo sa oplatí kúpiť vo februári Kupino

1. Zimná športová výbava

Nadšenci zimných športov, pozor! Február je ten správny čas myslieť vopred a zásobiť sa výbavou na ďalšiu sezónu. Hlavná sezóna sa februárom pomaly končí a ceny klesajú.

Športové obchody sa postupne pripravujú na jar, na regáloch sa začínajú objavovať kolieskové korčule v plnej cene a lyže, snowboardy a zimná výstroj sa pomaly ale isto presúvajú do výpredajových sekcií. Navyše, na Slovensku nás sneh častokrát prekvapí aj jarných mesiacoch, preto je celkom možné, že tento výhodný nákup využijete ešte tento rok.

2. Nábytok a interiérové doplnky

Rovnako ako v prípade oblečenia, aj obchody s nábytkom lákajú nakupujúcich po novom roku akciovými ponukami. Obchodníci potrebujú v predajniach uvoľniť miesto novým kolekciám a dizajnom, čo spôsobuje, že vo februári všetky nábytkové výpredaje dosahujú svoj vrchol.

Rada pre tých, ktorí uvažujú nad kúpou novej postele alebo nad prerábkou bytu – nečakajte, teraz je ten správny čas vybrať, čo potrebujete, a ešte aj za skvelé ceny.

3. Zimná móda a doplnky

Nákup zimného oblečenia a doplnkov po novom roku sme spomínali už niekoľkokrát. Ak ste si však mysleli, že novoročné výpredaje skončia v januári, tak vás musíme vyniesť z omylu. Výpredaje zimného oblečenia trvajú každoročne prakticky až do jari.

Je síce pravda, že výber sa s pribúdajúcimi dňami znižuje, no novoročný lockdown okrem iného priniesol aj zatvorenie obchodov a predaj sa teda presunul do online sveta. Aj keď veľa z nás nakupovanie online berie ako samozrejmosť, nie každý si dnes kúpi oblečenie “na slepo”. Preto ostávajú výpredajové kúsky aktuálne v obchodoch o čosi dlhšie a vo februári tak stále môžete vychytať tzv. clearance zľavy až do výšky 80 %.

4. Auto

Áno, všeobecné pravidlo hovorí, že najlepší čas, kedy sa oplatí kúpiť auto je koniec roka. Automobilky sa pred koncom roka snažia predať čo najviac skladových vozidiel a ponúkajú rôzne bonusy a zľavy.

Prvé mesiace v roku však na tom nie sú o nič horšie. Autá, ktoré sa nepredajú do konca roka, prakticky zo dňa na deň oficiálne zostarnú o jeden celý rok, čo pomerne zásadne ovplyvňuje cenu vozidla. Navyše, v mesiaci február je dopyt po ojazdených autách štatisticky takmer najnižší, a preto je jednoduchšie s predajcov vyjednať lepšiu cenu.

5. Rastliny a sadenice

Február je pre mnohých z nás mesiacom, kedy už začíname mať zimy po krk a netrpezlivo čakáme na teplejšie jarné lúče. Skvelý tip ako sa naladiť na jarnú vlnu už teraz je začať si plánovať svoju záhradkársku sezónu. Začať môžete hneď nákupom sadeníc a rastliniek, ktoré sa chystáte tento rok pestovať.

Ceny sadeníc začínajú od marca postupne stúpať a vrcholia v apríli a máji, kedy sadíme väčšinu zeleniny. Takto sa vyhnete predraženej last-minute ponuke a budete mať všetko pripravené vopred.

Čo nekupovať vo februári Kupino

1. Elektronika

Aj keď začiatok roka pravidelne prináša vlnu povianočných výpredajov aj vo svete elektra, s prichádzajúcim februárom tieto akciové ponuky postupne ubúdajú.

Na trh prichádzajú nové modely v plnej cene a o väčšie zľavy na nejakú chvíľku z elektro letákov zmiznú. Ak vám nákup nového laptopu, smartfónu alebo TV nesúri, počkajte si opäť na koniec leta, kedy začínajú prvé vlny akciových ponúk v rámci nového školského roka.

2. Jarné oblečenie

Február je prelomový mesiac, kedy už slovo “zima” začína strácať svoje čaro, a veľa z nás by pri odchode z domu rado vymenilo zimnú budnu za niečo ľahšie. Jarné oblečenie je však typickým príkladom toho, ako vám správne načasovanie nákupov môže ušetriť desiatky až stovky eur.

Obchodníci o našich túžbach po teplých lúčoch dobre vedia, a preto nás s jarnou módou očarujú už dlhé týždne predtým ako jar naozaj začne. Ak máte pevnú vôľu a chcete ušetriť, radíme vám niekoľko týždňov počkať, Rovnako ako s iným sezónnym oblečením, aj pri jarnej móde príde čas na výpredaje, a to už začiatkom mája.

3. Romantické darčeky

Nemáte ešte darček pre svoju polovičku na Valentína? Bohužiaľ, asi si priplatíte. Ceny kvetov, šperkov, sladkostí a iných romantických darčekov sa v prvej polovici mesiaca kvôli tomuto sviatku držia na svojom maxime, aj keď sa vás predajcovia snažia nalákať na rôzne akciové ponuky.

Ak ste sa chystali v tomto období kupovať napríklad šperk aj z iného dôvodu ako kvôli valentínskemu darčeku, odporúčame vám počkať, kým tento zamilovaný ošiaľ opadne. Už koncom mesiaca a začiatkom marca môžu byť ceny o niekoľko percent zaujímavejšie.

Tak čo? Máte v tom jasno? Ak sa v najbližších dňoch rozhodnete niečo nakúpiť, pripomeňte si týchto našich zopár tipov, aby ste sa rozhodli správne. Veríme, že aj vďaka nim vybavíte vaše februárové nákupy čo najvýhodnejšie.

Zdieľať:

Aktuálne letáky

Dráčik leták –⁠ nový katalóg
Dráčik leták
Dráčik
Dráčik leták –⁠ nový katalóg
ASKO leták – aktuálna ponuka
Asko nábytok leták -  NÁBYTOK Jednotka pre váš domov
Asko
ASKO leták – aktuálna ponuka
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Lidl leták
Lidl
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
dm drogerie leták na tento týždeň
dm drogerie markt Journa - May 2022
dm drogerie
dm drogerie leták na tento týždeň
Tesco leták – akciová ponuka
Tesco leták - Hypermarket
Tesco
Tesco leták – akciová ponuka
Kaufland leták na tento týždeň
Kaufland leták Čadca
Kaufland
Kaufland leták na tento týždeň
COOP Jednota leták –⁠ aktuálny
Coop Jednota aktuálny leták
COOP Jednota
COOP Jednota leták –⁠ aktuálny
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Dr.Max leták
Dr.Max
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
Metro leták - Maloobchod
Metro
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
Billa leták online –⁠ aktuálny od stredy
Billa hlavný leták
Billa
Billa leták online –⁠ aktuálny od stredy