1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Decembrový nákupný poradca: Čo sa oplatí kúpiť ešte v tomto roku a s čím počkať do januára

Decembrový nákupný poradca: Čo sa oplatí kúpiť ešte v tomto roku a s čím počkať do januára

Čo sa oplatí kupovať v decembri 2020Kupino

Zdieľať:

V decembrovom nákupnom zhone sa vám mnohokrát môže zdať každá akcia skvelá, a preto by ste zdravý rozum nemali nechať doma ani v tieto dni. Kúpiť či nekúpiť? Odpoveď má pre vás naša Kupino hliadka, ktorá nasadla opäť do akcie a pripravila pre vás prehľad produktov, služieb a darčekov, ktoré sa v decembri 2020 naozaj oplatí kúpiť, ale aj tých, ktorých kúpu by ste mali odložiť na neskôr.

Veci ktoré sa oplatí kúpiť v decembri Kupino

1. Hračky a hry pre deti

Najnovšie hračky a spoločenské hry sú v obchodoch na policiach nejaký ten čas. Prvá polovica decembra je však ten najlepší čas, kedy realizovať posledné nápady na darčeky a využiť výhodné ceny. Neskôr v decembri sa ceny hračiek začnú kvôli last-minute vianočným nákupom šplhať opäť hore, takže zaplatíte zbytočne viac a na výber toho bude menej.

Na Kupino nájdete aktuálny prehľad ponuky hračiek v obchodoch ako Dráčik, Albi, AllToys, či Pompo. Dostupný je tiež najnovší Lego katalóg s ich aktuálnou vianočnou ponukou.

Ak namiesto hračiek u vás doma viac bodujú spoločenské hry, pozrite si náš prehľad najlepších vedomostných hier, ktoré potrápia a zabavia celú rodinu.

2. Pomôcky a ingrediencie na pečenie

Pečenie je neodmysliteľnou súčasťou sviatkov a inak tomu nie je ani v decembri pred Vianocami. Týždenné letáky sú od konca novembra plné výhodných akcií na mlieko, maslo, múku, a ďalšie základné ingrediencie potrebné na pečenie, ktoré sa oplatí kúpiť. Ak pečiete aj mimo sviatkov, urobte si zoznam ingrediencií, ktoré zvyknete pri pečení nakupovať a pripravte si zásoby vopred. Najbližšia vlna veľkých zliav na tieto produkty príde až pred Veľkou nocou.

S Kupinom môžete sledovať výhodné akcie na obľúbené produkty každý deň. My za vás zistíme, kde je daný tovar aktuálne najlacnejší. Vyskúšajte si to napríklad na:

3. Kuchynské spotrebiče

Pravé Vianoce sa nezaobídu bez skvelého jedla a koláčov, a preto je ten najvyšší čas aktualizovať váš kuchynský arzenál. Black Friday a Cyber Monday akcie síce skončili, no práve v december je mesiac, kedy sa obchodníci snažia dopredať to, čo im ostalo na skladoch.Či sa už obzeráte po novom mixéri, hrnoch alebo nožoch, na Kupine nájdete každý deň stovky akcií, s ktorých si môžete vybrať a nakúpiť výhodnejšie.

V kategórii Elektronika nájdete vždy najnovšiu ponuku a aktuálne letáky najobľúbenejších predajcov ako Datart, NAY, Planeo Elektro a ďalších.

4. Darčekové poukážky

Darčekové poukazy sú v období Vianoc zárukou úspechu a nájdete ich v ponuke či už v obľúbenom obchode s oblečením, elektronikou, reštaurácii alebo internetovom obchode. Môžu tak pod vianočným stromčekom nahradiť „obyčajné“ peniaze a zároveň vám ušetria stres z hľadania perfektného darčeka. Navyše, práve v decembri zvyknú byť darčekové poukazy častokrát v 10-20% zľavách, kedy sa predajcovia snažia nahromadiť zisk pred naskladnením nových kolekcií a výrobkov na nasledujúcu sezónu.

5. Auto

Prelom novembra a decembra je každoročne najlepším obdobím na kúpu auta. Automobilky sa pred koncom roka snažia predať čo najviac skladových vozidiel a ponúkajú rôzne bonusy vo forme zvýhodneného financovania alebo zimných pneumatík či klimatizácie zdarma. V prípade takejto kúpy však treba častokrát počítať s obmedzeniami spojenými s výberom farby karosérie alebo výbavy, ktoré sú už vopred dané.

Čo nekupovať pred Vianocami Kupino

1. Televízory a drahšia elektrotechnika

Väčšinu najlepších akcií na elektroniku a TV ste mohli využiť práve v novembri, kedy sa konali Black Friday výpredaje. Ak ste tieto akcie využiť nestihli, odporúčame radšej s kúpou počkať. Aj napriek tomu, že niektorí predajcovia ponúkajú výhodné ceny aj po Black Friday, ceny elektroniky sa s príchodom Vianoc všeobecne zvyšujú a taký last-minute nákup telky sa vôbec nemusí oplatiť.

Vydržte! Rovnako ako po minulé roky očakávame väčšie zľavy s príchodom povianočných výpredajov, ktoré tradične začínajú už 27. decembra. Zatiaľ môžete akcie na televízor sledovať aj pomocou Kupina.

2. Zimné oblečenie

Móda ako taká je v decembri naozaj veľkým lákadlom. Poznáte to. Nové kolekcie a trendy sa každý rok menia, a to, čo sme nosili minulý rok nám niekedy jednoducho nestačí. Ako sa však hovorí, „ak vydržíte do Vianoc, uvidíte zlaté prasiatko“, až na to, že to zlaté prasiatko budú v tomto prípade polovičné ceny.

Zimné oblečenie je typickým príkladom toho, ako vám správne načasovanie nákupov môže ušetriť desiatky až stovky eur. Ceny sezónneho oblečenia idú po Vianociach drasticky dole a ten, kto vydrží do nového roka, sa naozaj poteší. Skúsite to tento rok?

3. Permanentka do fitka

Tento rok fitness centrám vo všeobecnosti nepraje, no veríme, že po novom roku sa podarí situáciu dostať pod kontrolu a všetci budeme môcť odštartovať svoje novoročné predsavzatia. S kúpou permanentky však odporúčame počkať. S víziou dať sa v novom roku do formy prichádza každoročne mnoho z nás a vedia to aj fitness centrá. V januári preto v mnohých prevádzkach narazíte na rôzny uvítacie zľavy, ukážkové tréningy zadarmo alebo skupinové zľavy, ktoré vás okrem vidiny výsledkov budú motivovať aj dobrou cenou.

Tak čo? Máte v tom jasno? Ak sa v najbližších dňoch rozhodnete niečo nakúpiť, pripomeňte si týchto našich zopár tipov, aby ste sa rozhodli správne. Veríme, že aj vďaka nim vybavíte vaše decembrové nákupy čo najvýhodnejšie.

Zdieľať:

Aktuálne letáky

Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Dr.Max leták
Dr.Max
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
IKEA katalóg 2021 online
Katalóg IKEA - Business
IKEA
IKEA katalóg 2021 online
Tesco leták – akciová ponuka
Tesco katalóg - Zdravie
Tesco
Tesco leták – akciová ponuka
Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka
Merkury Market leták
Merkury Market
Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Lidl online brožúra - Správa o trvalej udržateľnosti za roky 2018 a 2019
Lidl
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
ASKO leták – aktuálna ponuka
Asko nábytok leták - Asko Tipy 2022
Asko
ASKO leták – aktuálna ponuka