1. Kupino.sk
  2. Články
  3. 5 tipov na vedomostné hry, ktoré počas sviatkov potrápia a zabavia celú rodinu

5 tipov na vedomostné hry, ktoré počas sviatkov potrápia a zabavia celú rodinu

najlepšie spoločenské hry pre rodinuKupino

Zdieľať:

Máte radi spoločenské hry, pri ktorých sa niečo nové naučíte? Toto je niekoľko noviniek, ale aj overených klasík, ktoré vám v v aktuálnom predvianočnom zhone pomôžu trošku spomaliť a užiť si spoločné chvíle s rodinou. Precvičte si vaše mozgové závity, zabavte deti na cestách, zistite, kto je v rodine najväčší odborník na šport či umenie. To všetko s týmito obľúbenými vedomostnými hrami pre celú rodinu.

1. Tipni si! na cesty

Tipni si! na cesty je zmenšenou verziou obľúbenej vedomostnej hry Tipni si!, ktorá je skvelým spoločníkom na cestovanie. Hra je dostupná v 5 tématických prevedeniach ako ľudské telo, legendy športu či ohrozená planéta, vďaka čomu si môžete vybrať verziu podľa témy, ktorá vás najviac zaujíma.

Tipnite si koľko miliónov chlpov má ľudské telo, aká vysoká je žirafa alebo koľko ton papiera vyhodíme na Slovensku za jeden deň a skráťte si čakanie na vlak alebo cestu na víkendovú lyžovačku.

Najlepšie spoločenské hry pre rodinu Kupino

2. Bloky s hádankami a rébusmi od Mozgovne

Ak máte v rodine milovníkov rébusov a rôznych hlavolamov, máme pre vás skvelý tip na novinku z edície Mozgovňa. Súčasťou každého bloku je séria úloh, ktoré premažú mozgové závity aj toho najlepšieho hádankára, a zábavnými úlohami potešia či už vášho prváčika alebo starých rodičov. Skvelý tip ako si precvičiť mozgové bunky v každom veku.

Najlepšie spoločenské hry pre rodinu Kupino

3. Svet - otázky a odpovede

Pre naozajstných nadšencov vedomostných hier je Svet - otázky a odpovede jednou z tých, ktorá u vás na polici nesmie chýbať. Čaká vás v nej viac ako 2400 otázok rozdelených do 6 okruhov podľa svetových kontinentov. Každý okruh následne obsahuje otázky z oblastí história, kultúra, príroda, geografia a šport, takže na svoje si príde naozaj každý. Perfektný spôsob ako v piatok večer vypnúť v kruhu celej rodiny.

Navyše, pre patriotov je táto vedomostná hra dostupná aj vo verzii Slovensko. Pripravte sa však na ozajstný vedomostný maratón – otázky sú v tejto verzii naozaj náročné.

Najlepšie spoločenské hry pre rodinu Kupino

4. Späť do lavíc

Ruku hore, kto by si chcel zopakovať svoje školské časy! Vďaka spoločenskej hre Spät do lavíc sa môžete preniesť naspäť v čase aspoň čiastočne a otestovať si svoje znalosti zo základnej školy. V hre je pre vás pripravených až 1200 otázok z predmetov ako slovenčina, zemepis, dejepis, či matematika, z ktorých vám nejedna potrápi mozgové závity.

Ak máte doma školákov, využite situáciu a vyzvite ich na súboj (ak si samozrejme trúfate). Zábavnym spôsobom si doma vytvoríte školskú atmosféru a ktovie, možno sa aj niečo nové naučíte.

Rodinné vedomostné hry Kupino

5. iKNOW

Vedomosti nie sú všetko a hra iKNOW je toho dôkazom. Okrem toho, že v hre hádate odpovede na otázky z rôznych okruhov, tipujete tiež ako sa bude dariť vašim protihráčom. Na výhru vám teda nestačia iba vedomosti, ale aj správna taktika a (ne)znalosť vašich súperov. Práve to je dôvod, prečo je iKNOW jednou z najobľúbenejších hier vôbec. Šancu vyhrať má každý.

Rodinné vedomostné hry Kupino

Máte aj vy nejakú obľúbenú vedomostnú hru, ktorú u vás doma hrá celá rodina? Chcete si tento rok na sviatky zadovážiť nejakú novú do zbierky? Na našom Facebooku tento týždeň prebieha súťaž, v ktorej môžete jednu z týchto hier vyhrať. Zapojte sa ešte dnes, výhercu žrebujeme na konci týždňa!

Zdieľať:

Aktuálne letáky

OBI leták –⁠ akčná ponuka
OBI leták
OBI
OBI leták –⁠ akčná ponuka
COOP Jednota leták –⁠ aktuálny
Coop Jednota časopis
COOP Jednota
COOP Jednota leták –⁠ aktuálny
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
Metro leták - Maloobchod
Metro
Metro leták online –⁠ aktuálna ponuka
Tesco leták – akciová ponuka
Tesco leták - Hypermarket
Tesco
Tesco leták – akciová ponuka
dm drogerie leták na tento týždeň
dm drogerie markt Journal
dm drogerie
dm drogerie leták na tento týždeň
101 drogerie leták aktuálny + budúci týždeň
101 drogerie leták
101 drogerie
101 drogerie leták aktuálny + budúci týždeň
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Dr.Max leták - September 2021
Dr.Max
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Kaufland leták na tento týždeň
Kaufland leták Čadca
Kaufland
Kaufland leták na tento týždeň
ASKO leták – aktuálna ponuka
Asko nábytok leták - Veľký výpredaj vystavených elektrospotrebičov
Asko
ASKO leták – aktuálna ponuka
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Lidl leták - Pilos Maslo
Lidl
Lidl leták –⁠ akciová ponuka