1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Značky Adidas, Forever 21 či Camaieu u nás končia. Aké novinky v nákupných centrách naopak pribudnú?

Značky Adidas, Forever 21 či Camaieu u nás končia. Aké novinky v nákupných centrách naopak pribudnú?

Značky ako Adidas na Slovensku končia, prichádzajú však aj novéCanva

Zdieľať:

Nie je žiadnym tajomstvom, že koronakríza sa tvrdo dotkla nejedného podnikateľa. Opatrenia kvôli šíriacemu sa koronavírusu a zmena nákupného správania zákazníkov ovplyvnili najmä módny priemysel a módne značky, ako aj gastronómiu, kiná i cestovné kancelárie. Ktoré značky sa rozhodli Slovensko nadobro opustiť a ktoré naopak aj napriek koronakríze svoje nové pobočky v slovenských mestách otvoria?

Módne značky ako Camaieu, Forever 21 či Adidas na Slovensku končia

Koronakríza spôsobila obchodníkom v kamenných predajniach nemalé problémy. Vysoké nájmy počas ochranných opatrení, kedy boli nákupné centrá zavreté a bez príjmov spôsobili ťažkosti viacerým z nich.

Preto niekoľko znánymch módnych značiek ako Camaieu, Forever 21, Freywille, Promod či dokonca športová značka Adidas odchádzajú zo slovenského trhu. Ani Klenoty Aurum už viac nedokážu byť ziskové natoľko, aby ostali na našom trhu.

Na Slovensko prichádza módna značka GAP a ďalšie

Iné predajne zase dokážu so situácie vyťažiť maximum. Aj napriek koronakríze sa niektoré značky plánujú rozšíriť až k nám. Na Slovensku preto prichádza obchodná značka amerického predajcu GAP. Otvoriť by mala už na budúci rok. Jednu z prvých predajní plánuje predajca otvoriť v Bratislave, postupne by sa však mala rozšíriť aj do ďalších miest.

Okrem značky GAP by sa z módneho priemyslu mali u nás objaviť aj značky Oysho, Springfield či Woman Secret. Oysho sa špecializuje hlavne na ženskú módu, najmä na spodné prádlo, plavky, športové, domáce a nočné oblečenie. Springfileld na dámsku aj pánsku módu a Woman Secret stojí na dámskej ponuke.

Reťazec pekární a kaviarní Paul Bakery aj u nás

Navštívili ste už Paul Bakery v Prahe alebo vo Viedni? Ide o francúzsku sieť predajní s čerstvými francúzskymi výrobkami, ako je chlieb, pečivo, palacinky, káva a dokonca aj víno. Otvoriť prvé prevádzky by mali už o niekoľko mesiacov.

Okrem toho, z gastronómie sa po novom v obchodných centrách objaví aj slovenské Víno Matyšák.

Zariadiť si domov budete môcť aj v Zara Home

Po novom sa na Slovensko plánuje rozšíriť aj značka Zara Home, ktorá poskytuje množstvo produktov z oblasti bytového dizajnu a doplnkov. Koronakríze stále neodzvonilo, preto nikto z nás presne nevie, ako sa slovenský trh bude ďalej vyvíjať. Verme však, že podobných značiek ostane čo najviac a budú aj také, ktoré sa u nás ukážu po prvýkrát.

Zdieľať:

Aktuálne letáky

Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka
Merkury Market leták
Merkury Market
Merkury Market leták –⁠ akciová ponuka
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
Dr.Max leták
Dr.Max
Dr.Max leták aktuálny + budúcí týždeň
IKEA katalóg 2021 online
Katalóg IKEA - Business
IKEA
IKEA katalóg 2021 online
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
Lidl online brožúra - Správa o trvalej udržateľnosti za roky 2018 a 2019
Lidl
Lidl leták –⁠ akciová ponuka
ASKO leták – aktuálna ponuka
Asko nábytok leták - Asko Tipy 2022
Asko
ASKO leták – aktuálna ponuka
Tesco leták – akciová ponuka
Tesco katalóg - Zdravie
Tesco
Tesco leták – akciová ponuka