1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Vyrobte si funkčné rúško z vrecka do vysávača. Je efektívnejšie a účinnejšie než rúško z bavlny

Vyrobte si funkčné rúško z vrecka do vysávača. Je efektívnejšie a účinnejšie než rúško z bavlny

Sencor

Neviete si dať rady s ušitím spoľahlivej ochrany pred koronavírusom? S jedinečným videonávodom sa stanete majstrom v šití tejto skutočne efektívnej pomôcky. Tentokrát vám postačí vrecko priamo z vysávača. K vytvoreniu efektívnej ochrany potrebujete iba zošívačku a gumičky.

Moderné vrecká do vysávačov dokážu zachytiť aj tie najmenšie čiastočky prachu. Práve preto sú priamo ideálnym materiálom, vďaka ktorému si svojpomocne vytvoríte perfektne účinné rúško

Vrecko do vysávača – je naozaj také účinné? Prečo by som mal siahnuť po tejto alternatíve?

Moderné látkové vrecká do vysávačov disponujú až 2x účinnejšou filtráciou ako obyčajné klasické papierové vrecká. Možno ste o tom ani len netušili, no ich účinnosť je na úrovni HEPA filtrov. Vyznačujú sa kompaktnou štruktúrou vlákien, ktorá im zabezpečuje vysokú pevnosť a taktiež sú odolné voči akémukoľvek pretrhnutiu.

Veľkou výhodou je aj antibakteriálna úprava - napríklad vrecká Sencor Polymer Microfibre Bags sú vyrobené zo špeciálnej tkaniny, ktorá je biologicky neutrálna a odolná proti mikrobiálnemu napadnutiu.

Sencor

Na výrobu odolného rúška budete potrebovať:

  • textilné vrecko do vysávača
  • nožnice
  • gumičky
  • kancelársku zošívačku
Sencor

Prinášame vám jednoduchý návod na výrobu rúška, ktorý zvládnete aj VY!

Ochranné rúško sa v posledných týždňoch stalo neodmysliteľnou súčasťou našich šatníkov. Či už ide o rúška, ktoré okrem ochrany spĺňajú aj horúce trendy zo sveta módy alebo rúška, ktoré nevyčnievajú z davu, potreba ich nosenia je v aktuálnom období kľúčová.

Prelomový nápad Petra Uhera, ktorý predstavil vskutku kreatívnu myšlienku vytvorenia vlastného rúška z vreciek do vysávačov, zdá sa, naberie na popularite. Myšlienka pochádza z oddelenia kvality známej spoločnosti Fast ČR, známeho dodávateľa elektroniky a potrieb pre domácnosť.

Môžete si byť istí, že jeho funkcionalita a efektivita vás nesklame, a to aj napriek tomu, že možno nebude spĺňať estetické kritériá. Stále je tu možnosť skrášlenia aj takéhoto rúška, vďaka čomu bude ešte originálnejšie a jeho majiteľ bude určite spokojný.

Podľa videonávodu zvládne vyrobiť rúško úplne každý:

Čo môže byť lepšie než efektívne ručne šité bavlnené rúško s filtrom?

Presvedčili vás predošlé riadky o účinnosti filtrácie, ktorou sa môžu pochváliť vrecká do vysávača? Veríme, že áno. V tomto prípade vám nič nestojí v ceste a misia za účinným ochranným rúškom je na spadnutie. Filter si taktiež môžete nechať všiť aj do bavlnených rúšok, vďaka čomu bude ochrana pred nebezpečným vírusom oveľa efektívnejšia. A to predsa chcete, no nie?

Magda Králíčková

Aktuálne letáky

Jysk leták
Jysk leták
Dráčik katalóg
Dráčik katalóg
Tesco leták
Tesco leták
COOP Jednota leták
COOP Jednota leták
101 Drogerie leták
101 Drogerie leták
Metro leták
Metro leták
Billa leták
Billa leták
Lidl leták
Lidl leták
Kaufland leták
Kaufland leták
OBI leták
OBI leták