1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Aké potraviny môžete skladovať dlhé mesiace až roky? Tipy, čo by vám v komore nemalo chýbať

Aké potraviny môžete skladovať dlhé mesiace až roky? Tipy, čo by vám v komore nemalo chýbať

Pexels

Nečakaná situácia a dlhé rady v obchodoch nás donútili premýšľať, aké potraviny si domov nakúpiť, aby dlho vydržali. Väčšina z nás má v potravinovej komore určite hlavne zaváraniny, konzervy a iné trvanlivé produkty. Viete, že niektoré trvanlivé potraviny vás môžu dokonca prežiť? Prezradíme vám, ktoré potraviny vydržia najdlhšie a ako ich správne skladovať.

Cestoviny

Balíček cestovín vydrží bez problému až rok. Pokiaľ ho dobre skladujete, tak vydrží pokojne aj dlhšie. Kam s cestovinami? Na chladné tmavé miesto bez priameho slnečného svitu.

Strukoviny

Správne uskladnené strukoviny vám vydržia dlhé roky a stále budú skvelým zdrojom bielkovín. Skladujte ich vo vzduchotesnej nádobe a dajte pozor, aby sa dovnútra nedostala voda alebo vlhkosť. V tom prípade by vám vydržali len niekoľko mesiacov. 

Biela ryža

Aj biela ryža si potrpí na správne skladovanie, vďaka ktorému vydrží aj niekoľko rokov. Uchovávajte ju vo vzduchotesnej dóze a na suchom a chladnom mieste. Možno vás to prekvapí, ale ryža sa ideálne uchováva v chladničke. Najlepšia teplota na uskladnenie ryže je totiž 4,5 °C a menej. 

Olivový olej

Neotvorený olivový olej vám bez problémov vydrží až 1,5 roka. Po otvorení by sa mal ale spotrebovať do 30 –⁠ 60 dní.

Pixabay

Sušené bylinky

Až rok vám vydržia sušené bylinky. Môžete ich aj zamraziť, v tom prípade ich ale najprv nasekajte nadrobno, vložte do misiek na ľadové kocky a následne zalejte olejom či vodou. Vydržia tak dlhšie, než by ste ich zamrazili len tak.

Cukor a soľ

Pokiaľ cukor a soľ uskladníte vo vzduchotesných obaloch a nedostane sa k ním vlhkosť, vydržia vám naveky. Problém môžu spôsobiť prísady ako je jód pridaný do soli, ktorý môže znížiť dobu skladovateľnosti na približne päť rokov. 

Med

Med sa nezdá, ale vydrží až tisíce rokov. Skutočne. V roku 2015 našli archeológovia pri vykopávkach v Egypte 3 000 rokov starý med, ktorý bol dokonale jedlý. Môžu za to unikátne vlastnosti medu, má nízky obsah vody a vysoký obsah cukru, takže na ňom nemôžu rásť baktérie. Med navyše obsahuje malé množstvo peroxidu vodíka, ktorý zabraňuje rastu mikróbov.

Má neobmedzenú trvanlivosť, pokiaľ je správne vyzretý a skladovaný. Skladujte ho preto pri teplote do 25 °C, v temne alebo mimo priameho slnečného svetla.

Aktuálne letáky

OBI leták
OBI leták
Lidl leták
Lidl leták
Metro leták
Metro leták
Dráčik katalóg
Dráčik katalóg
Jysk leták
Jysk leták
101 Drogerie leták
101 Drogerie leták
Billa leták
Billa leták
Tesco leták
Tesco leták
Kaufland leták
Kaufland leták
COOP Jednota leták
COOP Jednota leták