1. Kupino.sk
  2. Články
  3. Ako správne dezinfikovať mobil počas pandémie koronavírusu

Ako správne dezinfikovať mobil počas pandémie koronavírusu

Pixabay

Koronavírusom sa nemusíte nakaziť len od chorého, ale tiež z povrchov, na ktoré vírusy dopadli pri jeho kýchnutí alebo zakašľaní. Navyše na takých miestach môžu prežiť až niekoľko dní. Jedným z nebezpečných predmetov je aj váš mobilný telefón. Viete, ako ho správne dezinfikovať?

Mobilné telefóny sú aj mimo obdobia pandémie koronavírusu výrazne špinavšie než záchodová doska. Telefón je navyše niekoľkokrát denne v priamom kontakte s tvárou, ústami a nosom. Niet preto divu, že baktérie a vírusy, zachytené na mobilnom telefóne, sú častým zdrojom nákaz. Vzhľadom na súčasnú situáciu sa odporúča telefón dezinfikovať aspoň dvakrát denne. Minimálne vždy po príchode domov z vonku. Poradíme vám, ako na to.

Postup pri čistení mobilného telefónu

  1. Vypnite svoj mobilný telefón a odoberte kryt. Behom čistenia nesmie byť telefón v nabíjačke.
  2. Pred čistením telefónu si poriadne umyte ruky.
  3. Vyberte vhodnú dezinfekciu. Na dezinfekciu telefónu môžete použiť prípravky na báze alkoholu, obsahujúce izopropyl a podobné látky (ako sú napríklad na čistenie okuliarov alebo fotoaparátu). Ideálne je použiť špeciálny prípravok na dezinfekciu mobilu, buď to môže byť roztok, alebo obrúsok.
  4. Nikdy nenanášajte prípravok priamo na telefón. Najprv ho naneste na mäkkú handričku alebo vreckovku. Najlepšie je použiť handričku z mikrovlákna, vhodné sú tiež handričky, ktoré sa používajú na čistenie okuliarov.
  5. Pri čistení postupujte od stredu obrazovky ku krajom, potom očistite strany a zadnú časť telefónu. Nevynechajte žiadnu časť. 
  6. Rovnakým spôsobom vyčistite kryt alebo obal telefónu.
  7. Ťažko dostupné záhyby ako je napájací konektor alebo okolie reproduktorov môžete vyčistiť pomocou ušných vatových tampónov. Tie najprv namočte v antibakteriálnom roztoku či géli.

Aby ste znížili riziko nákazy, svoj telefón radšej nikomu nepožičiavajte. Zbytočne ho nevyťahujte ani vo verejnej doprave. Po každom použití mobilu by ste si tiež mali umyť ruky, zvlášť pokiaľ sa práve chystáte jesť.

Aktuálne letáky

Lidl leták
Lidl leták
Tesco leták
Tesco leták
Dráčik katalóg
Dráčik katalóg
Metro leták
Metro leták
COOP Jednota leták
COOP Jednota leták
101 Drogerie leták
101 Drogerie leták
Jysk leták
Jysk leták
Billa leták
Billa leták
Kaufland leták
Kaufland leták
OBI leták
OBI leták